Medeno 2017

Spoštovani člani in članice Društva ljubiteljev čebel APIS!

Pridružujemo se voščilu medene kraljice in vam v teh prazničnih dneh želimo obilo zdravja, zadovoljstva in medsebojnega spoštovanja. Naj vas sreča in mir v srcu spremljata vedno in povsod tudi v prihajajočem novem letu.

Voscilo MKS

Z najlepšimi željami vas lepo pozdravlja,

MATEJA ŠOŠTARIČ, Medena kraljica Slovenije

Predavanje

V četrtek 12. maja ob 19. uri bo v Čebelarskem domu predavanje z naslovom Rejski program in osnovna odbira matic, ali z drugo besedo selekcija pri vzreji matic. Ker je naša siva čebela zaščitena moramo paziti na to, da zmanjšujemo število čebel križancev na najnižjo dopustno mero. Kdor je ob pregledu opazil prisotnost čebel z rumeno-rjavimi obročki na zadku, bo lahko po predavanju prijavil število družin s križanci predavatelju in terenskemu svetovalcu Borštniku Branetu. Na podlagi prijave bo lahko pridobil določeno število matic brezplačno.

Ker smo večinoma vsi vključeni v Rejsko organizacijo za Kranjsko sivko smo dolžni izvajati selekcijo vsak v svojem čebelnjaku.